Astrologika

Nežeňme se, nežeňme se, hop hééééj! aneb Retrográdní Venuše

May 21, 2012

Nežeňme se, nežeňme se, hop hééééééééj!

Ale pozor prosím, aby nebyla nějaká mýlka:

tím titulkem z rozverné staromládenecké písničky jsem samozřejmě myslela jen období tzv. „retrográdní Venuše“, ne nějaký obecně doporučovaný postoj (jinak ať se hoši pěkně žení a dokáží tak vážnost svých úmyslů se vším všudy, mnohdy je to otázka osobní statečnosti…), řeč byla jen o poměrně krátkém období tzv. „retrográdní Venuše“ (to trvá cca 40 dní, tentokrát konkrétně od 15. května do 27. června 2012 (jinak k němu dochází zhruba jednou za 18 měsíců).

V období své retrogradity, tj. když planeta ve svém pohybu opticky jakoby couvá – nastává vždycky jakési období inventury, změn, zmatků a potřeby úklidu a přehodnocení v té životní oblasti, kterou má daná planeta takříkajíc „v referátu“ (… a je dobré si uvědomit, že v tomto období procházejí podobným stavem všichni obyvatelé Země, takže nebrat věci nějak osobně, ale naopak jako obecný trend…)

A pod správu Venuše patří – jak jinak? – především vztahy a partnerství, záležitosti estetiky, krásy a krášlení, uspokojování „slastných“ potřeb, systém našich hodnot včetně peněz.

Co nás včera přitahovalo a dělalo nám dobře, může dnes vypadat úplně jinak a najednou nás třeba zaskočí, že nás to až skoro znechucuje – a to platí nejen pro barvu vlasů nebo různé doposud oblíbené pochoutky a laskominy, ale i pro naše partnery a vztahy…

Co se tedy nedoporučuje v období retrográdní Venuše dělat? …


Astrologický web - znamení, horoskopy